Oczy · Twarz

Odwrócone sztuczne rzęsy. Hit czy kit?

Cześć dziewczyny!

Moda na dziwaczne makijaże i oryginalną pielęgnację nie zna granic. Miałyśmy już sukulenty na paznokciach, lakier o smaku kurczaka z KFC, perfumy o zapachu kociego futerka, brokat na odrostach. Nie tak dawno pojawiły się nowe trendy. Chodzi o odwrócone sztuczne rzęsy. Gdzie i jak będziemy je przyklejać? Zapraszam do lektury dzisiejszego wpisu.

Jak przykleić sztuczne rzęsy?

Z tym pytaniem muszą zmierzyć się wszystkie panie, które chcą „podkręcić” swój makijaż. Jak się okazuje przyklejanie sztucznych rzęs wcale nie jest takie łatwe. Musimy dobrać ich wielkość, kolor, stopień skrętu. Powinnyśmy zadbać o dokładny demakijaż i wybór hipoalergicznych klejów. Przed zabiegiem należy sprawdzić także sterylność narzędzi i czystość miejsca pracy. I najważniejsze, jakie rzęsy wybrać: pojedyncze, kępki czy na pasku. Od tego będzie zależało to, czy sztuczne rzęsy dokleisz sama, czy pójdziesz do kosmetyczki. Wybierając drugą opcję, musisz pamiętać, że zabieg doklejania sztucznych rzęs trwa kilka godzin, jest dość drogi i nie zawsze komfortowy.

Odwrócone sztuczne rzęsy

Może lepiej iść za modą i wybrać odwrócone sztuczne rzęsy?Chodzi o przyklejanie sztucznych rzęs na dolną powiekę. Na pierwszy rzut oka może wydawać się to dość dziwne. Jednak po dłuższej chwili namysłu, każda z was dostrzeże sens w tej metodzie. Technika doczepiania nie zmienia się w ogóle. Potrzebne będą te same akcesoria, których używa się w tradycyjnym doklejaniu rzęs. A jak się umalować, mając doklejone sztuczne rzęs na dolnej powiece? Górne powieki i rzęsy na górze maluje się takim samym kolorem. Voilà!

Taki trend sprawdzi się na pewno na balu przebierańców lub na szalonej dyskotece. Ale czy odważysz się wyjść z takim makijażem na ulicę poza imprezowym sezonem? Decyzja należy do ciebie. Dziewczyny, które chętnie robią taki makijaż, podają dwa argumenty (osobiście nie przekonują mnie ani trochę). Po pierwsze odwrócone sztuczne rzęsy rozwiązują problem malowania dolnych rzęs. A jak wiemy, wiele kobiet ma z tym problem. Po drugie długie rzęsy doklejone u góry zasłaniają makijaż na górnej powiece.

Co o tym myślicie? Czekam na komentarze.

Reklamy