Oczy · Twarz

Lifting rzęs. Czy trwałe podkręcanie rzęs działa lepiej niż zalotka?

Temat dnia na blogu: trwałe podkręcenie rzęs, czyli lifting rzęs. Czemu tego rodzaju innowacyjny zabieg cieszy się tak dużą popularnością wśród kobiet? Zapraszam na wpis, w którym postaram się to wszystko wyjaśnić.

Kobiety marzą o tym, żeby mieć naturalnie gęste, długie i seksownie podkreślone rzęsy. Jestem pewna, że każda czytająca ten wpis dziewczyna byłaby szczęśliwa, gdyby mogła zrezygnować z codziennego tuszowania rzęs. Poza tym nie każda z nas opanowała trudną sztukę podkręcania rzęs zalotką. Moja propozycja to lifting – taki bez skalpela, który możemy wykonać u każdej wykwalifikowanej kosmetyczki! :):):)

LIFTING RZĘS – co to jest?

Zyskujący na popularności lifting rzęs, inaczej LVL (z ang. lenght volume lift) to zabieg polegający na trwałym podkręceniu rzęs. Efekt jest podobny do tego, który uzyskuje się za pomocą zalotki, ale z tą różnicą, że lifting rzęs to zabieg o trwałym działaniu, a nie tylko tymczasowym.

!!! Nie należy mylić liftingu rzęs z przedłużaniem. To dwa zupełnie odmienne zabiegi. Pierwszy polega na podkręceniu rzęs bez wpływu na ich długość i gęstość Natomiast drugi jest zdecydowanie bardziej popularny, ponieważ zwiększa objętość rzęs przez wydłużenie i zagęszczenie za pomocą sztucznych rzęs lub ich kępek.

Kto może skorzystać z zabiegu?

Lifting rzęs polecany jest wszystkim kobietom, którym podoba się efekt uzyskany za pomocą zalotki, ale oczekują trwalszych lub bardziej spektakularnych efektów. To świetne rozwiązanie, kiedy mamy naturalnie długie i proste rzęsy. Chociaż zabieg można zrobić także na krótkich rzęsach, które uniesione stają się optycznie dłuższe i pełniejsze. Lifting rzęs jest także świetnym uzupełnieniem kuracji np. odżywką do rzęs.

Ja zrobiłam sobie lifting rzęs po 3 miesiącach z Nanolashem. Lifting rzęs pozwolił mi zapanować nad tak wieloma, tak gęstymi i tak długimi rzęsami.

Lifting rzęs – zalety

 • rzęsy podkręcone na stałe bez zalotki
 • efekt utrzymujący się 8-12 tygodni
 • bezpieczny i bezbolesny zabieg
 • natychmiastowe rezultaty
 • sposób na niezdyscyplinowane i proste rzęsy

KROK PO KROKU – jak wygląda zabieg?

Czas na konkrety. Mogę opowiedzieć wam ze szczegółami, jak wygląda trwałe podkręcanie rzęs, ponieważ jestem już po zabiegu. Jak robi się lifting rzęs? Uprzedzam, że poniższy opis to nie jest instrukcja, ponieważ lifting rzęs może wykonywać tylko kosmetyczka i potrzeba do niego specjalistycznych preparatów do ondulacji, regeneracji i wzmacniania. Po prostu chciałabym, żebyście wiedziały, na co trzeba się szykować, kiedy zdecydujemy się na lifting rzęs. 🙂

Ile trwa lifting rzęs? Czas zabiegu to około 60 minut.

 1. Kosmetyczka zabezpiecza górną powiekę silikonowym płatkiem.
 2. U nasady rzęs przymocowuje się wałeczek (wielkość dobierana indywidualnie).
 3. Rzęsy przytwierdza się do płatka za pomocą bardzo delikatnego kleju.
 4. Na włoski aplikuje się odżywkę stabilizującą (preparat podkręcający).
 5. Preparat zmywa się po 15-20 minutach od nałożenia.
 6. Następnie rzęsy pokrywa się barwnikiem, aby nadać im kolor.
 7. Po kolejnych 15 minutach rzęsy oczyszcza się.
 8. Na włoski nakłada się oliwkę nabłyszczającą oraz utrwalacz.

Jak działa preparat podkręcający rzęsy?

Rzęsy nakręca się na drobne wałeczki umieszczone u nasady włosków, na których utrwala się skręt za pomocą odpowiedniego preparatu. Dzięki temu lifting zmienia kształt rzęs w sposób nieinwazyjny. Ja bym porównała działanie tego preparatu do właściwości, jakie mają preparaty do trwałej ondulacji. Umożliwia on swobodne modelowanie kształtu rzęs i zmienia położenie tzw. związków cysteinowych, które odpowiadają za naturalny wygląd rzęs. W konsekwencji rzęsy są trwale podkręcone, ale jednocześnie odżywione i odbudowane. Super, prawda?

Lifting rzęs – przeciwwskazania

Niestety, jak w przypadku każdego zabiegu w okolicy oczu i z użyciem silnych środków, także LVL ma pewne przeciwwskazania. Liftingu rzęs nie należy wykonywać, kiedy mamy:

 • nadmiernie wypadające rzęsy,
 • zapalenie spojówek,
 • choroby alergiczne oczu,
 • stany zapalne i infekcje oczu,
 • zespół suchego oka,
 • jaskrę lub zaćmę.

A na koniec… jak dbać o rzęsy po LVL?

Zasad jest tylko kilka i bardzo prosto się do nich dostosować – wiem, co mówię. Przez dobę po zabiegu nie należy moczyć rzęs, pocierać oczu, nakładać maskary, korzystać z sauny lub solarium, a także aplikować kosmetyków na okolice oczu. To zdecydowanie krócej niż w przypadku przedłużania rzęs. Potem z rzęsami można obchodzić się tak, jak zawsze. Ważna jest także pielęgnacja rzęs, która pozwala się dłużej cieszyć uzyskanym efektem. W dobrym gabinecie kosmetycznym po wykonanym liftingu otrzymamy serum nawilżające, które należy nakładać na rzęsy przez tydzień. Nic trudnego.

Skorzystałybyście z tego zabiegu? :):)

Reklamy