Ciało · Twarz

Migdałowa pasta do buzi – zrób ją sama.

Migdałowa pasta do buziMamy pastę do zębów i do butów, ale mamy też pastę do buzi. Co to takiego? To pielęgnacyjna mikstura zrobiona między innymi z migdałów. A wrzucić do niej możemy dosłownie wszystko to, co pomoże nam wyleczyć trądzik, nawilżyć skórę lub pozbyć się cieni pod oczami. Jak przygotować migdałową pastę do buzi?

Składniki migdałowej pasty do buzi.
Podstawowym składnikiem, jak nietrudno zgadnąć, są migdały i/lub olejek migdałowy. Oczywiście dodać możemy także wiele innych substancji. A mogą to być: zioła lub ziołowe napary, miód, glinka, płatki owsiane, olejki eteryczne, cząstki owoców. Składniki dobierz tak, żeby pomogły twojej skórze, nie powodowały żadnych reakcji alergicznych, miały przyjemny zapach lub ładny kolor. Jednym słowem – mieszaj, łącz i baw się.

Jak przygotować migdałową pastę do buzi?
Migdały zmiel lub posiekaj jak najdrobniej; podobnie uczyń z płatkami owsianymi, owocami lub innymi większymi składnikami. Dodajemy glinkę, zioła i miód. Wszystko należy dokładnie wymieszać. Jeżeli pasta robi się zbyt gęsta lub nieco tłusta, możemy dodać olejku migdałowego lub innej cieczy. Kiedy przygotowana przez nas mikstura będzie miała konsystencję przypominającą rozciągliwe ciasto, możemy włożyć ją do pojemniczka. Odpowiednio wcześniej powinnyśmy go umyć, zdezynfekować i wysuszyć. Dobrze sprawdzi się pojemnik z ciemnego szkła – mniejszy dostęp promieni słonecznych przedłuży trwałość naszej migdałowej pasty.

Migdałowa pasta do buzi – sposób użycia.
Aby pastą móc pokryć całą twarz, należy rozrobić jej część z niewielką ilością wody. Opuszkami palców migdałową masę nakładamy na buzię i delikatnie dociskamy. Mini masaż poprawi ukrwienie skóry i spowoduje, że składniki będą mogły lepiej odżywić i pielęgnować twarz. Migdałowej pasty możemy używać także zamiast peelingu – świetnie oczyści, złuszczy i wygładzi naskórek. Po zabiegu twarz należy opłukać ciepłą wodą.

Reklamy