Oczy

Kilka sposobów na podkreślenie dolnej powieki.

podkreślenie dolnej powieki.Perfekcyjny makijaż wiąże się z dbałością o szczegóły. Dlatego nie możemy zapomnieć o korektorze zakrywającym przebarwienia potrądzikowe lub cienie pod oczami, bazie pod podkład lub nawilżającym kremie, rozjaśnieniu wewnętrznych kącików oczu, nałożeniu podkładu na szyję, pod żuchwę i na płatki uszu. A co z oczami? Oczywiście ładnie pomalowane powieki to element konieczny każdego makijażu. Pamiętać tylko trzeba o właściwym podkreśleniu dolnej powieki. Po co? Choćby w celu optycznego powiększenia oczu. Tak więc poznajcie kilka sposobów na to, aby prawidłowo pomalować dolną powiekę.

Sposób numer jeden: biała kredka na linię wodną oka.
To chyba najbardziej popularny sposób powiększenia oczu. Białą kredką maluje się linię wodną po to, aby oczy wyglądały na bardziej otwarte, a spojrzenie – na pełniejsze. Zamiast białego koloru użyć można równie dobrze cielistej kredki. Pamiętaj jednak, że barwa tego produktu musi być dopasowana do koloru innych zastosowanych przez ciebie kosmetyków. A linią wodną oka jest krawędź powieki, która przylega do gałki ocznej. Przy makijażu należy uważać, aby nie włożyć kredki do środka oczu – łzawienie i ból gwarantowane.

Sposób numer dwa: kolorowe cienie na dolnej powiece.
To wersja makijażu dla odważnych; kolorowe powieki dolne będą wyglądały ciekawie na dyskotece. Kolor kredki lub cienia należy dobrać do tęczówki, pozostałych kosmetyków nałożonych na powieki, karnacji, włosów. Nie jest to takie łatwe zadanie, jak się na początku wydaje. Oczywiście łatwiej będzie namalować kreskę kredką. Ale niezależnie od użytego kosmetyku, nie zapomnij o płaskim pędzelku. W jakim celu? Musisz przecież rozetrzeć kolorowy produkt zaaplikowany na dolnej powiece, aby oko nie wyglądało na kanciaste.

Sposób numer trzy: czarny eyeliner na linii wodnej oka.
Jest to sposób polecany osobom z dużymi oczami; nie sprawdzi się natomiast u osób z opadającą powieką – mógłby optycznie pomniejszyć oczy. Do pomalowania linii wodnej oczu użyj eyelinera w żelu. Nie stosuj płynnych eyelinerów, ponieważ w przypadku łzawienia oczu mogłyby się rozmazać i spłynąć na policzki. Kosmetyk nałóż małym, płaskim, ściętym pod ukosem pędzlem. Eyeliner możesz położyć również na dolną powiekę.

Reklamy