Twarz

Strobing – nowy sposób na makijaż.

StrobingNazwa strobing pochodzi z fotografii i oznacza zdjęcie wykonane z lampą błyskową. Podobnie rzecz się ma w kosmetyce, gdzie strobing oznacza makijaż rozświetlający. Do jego wykonania potrzebny jest w zasadzie jeden kosmetyk, jak nietrudno się domyśleć – rozświetlacz. Tak jak podczas konturowania twarzy używałaś ciemnego korektora lub bronzera na zmianę z jaśniejszym odcieniem tych kosmetyków, tak podczas strobingu będziesz rozjaśniała swoją twarz.

Jakie są zalety strobingu?
Dzięki użyciu rozświetlacza twój makijaż stanie się bardziej naturalny. Stosując tylko jeden kosmetyk, unikniesz efektu maski na twarzy. Co więcej, strobing jest bardzo łatwo wykonać – do jego stworzenia używa się tylko jednego kosmetyku. Strobing podkreśla urodę, nadaje twarzy naturalny blask, a co najważniejsze pasuje do kobiet w każdym wieku i z każdym typem urody. Dodatkowo idealnie sprawdza się latem. Nie musisz używać tylu kosmetyków jak w przypadku konturowania twarzy. A jak wiadomo w gorące dni powinno nakładać się jak najmniej produktów kolorowych.

Strobing krok po kroku.
Zanim nałożysz jakikolwiek kosmetyk, znajdź światło na swojej twarzy. Zrób sobie zdjęcie telefonem komórkowym w ciemnym pomieszczeniu. Lampa błyskowa oświetli te części twarzy, na które powinnaś położyć odpowiedni kosmetyk. Potem odśwież twarz ulubionym tonikiem i zacznij strobing.
Skórę twarzy pomaluj kremem BB. Jeżeli twoją twarz pokrywają przebarwienia, trądzik lub inne niedoskonałości, zastosuj kryjący korektor lub podkład. Możesz użyć niewielką ilość pudru. Następnie wybierz rozświetlacz – kosmetyk musi być dobrany do odcienia twojej karnacji; powinien także dobrze się nanosić i długo utrzymywać na skórze. Rozświetlacz nałóż na czubku nosa i brody, nad górną wargą, nad i pod brwiami, w wewnętrznych kącikach oczu oraz pod nimi. Szerokim i miękkim pędzlem rozetrzyj kosmetyk tak, aby stał się on praktycznie niewidoczny. Makijaż uzupełnij jasnymi cieniami do powiek, delikatnym błyszczykiem i różem do policzków.

Reklamy