Ciało · Ręce · Twarz

Jak pielęgnować skórę zimą?

Po pierwsze, pomoc dla suchej skóry.
Jak pielęgnować skórę zimąJeżeli twoja skóra jest przesuszona i szorstka, łuszczy się, a ty masz wrażenie ściągnięcia, nie ma na co czekać – ratuj ją. W jaki sposób? Przynajmniej raz w tygodniu zrób peeling. Ale uważaj: mocno podrażniona skóra wymaga delikatnego złuszczania; na peeling gruboziarnisty możesz pozwolić sobie wtedy, gdy odczuwasz niewielki dyskomfort. Nie zapomnij o nawilżaniu skóry po każdym prysznicu i peelingu. Do tych zabiegów wykorzystaj przygotowane samodzielnie w domu kosmetyki.

Po drugie, ochrona dłoni przed zimnem.
Skóra na dłoniach jest bardzo wrażliwa, szybko ulega przesuszeniu, jest podatna na uszkodzenia. Dlatego dłoniom należy się specjalna pielęgnacja. Przed wyjściem z domu wcieraj w nie krem nawilżający o tłustej konsystencji. Zakładaj rękawiczki. Co jakiś czas możesz robić peeling skóry dłoni i stosować maseczki.

Po trzecie, jak uzyskać rumiany kolor skóry?
Zimą nasza skóra ciała staje się szara i traci blask. Jeżeli chcesz przywrócić jej ładny, zdrowy wygląd, masz do wyboru trzy opcje: masaż, kąpiel, kosmetyki. Masaż pobudza cyrkulację krwi i tym samym poprawia wygląd skóry. Do masażu możesz wykorzystać kostki lodu lub olejki eteryczne. Kąpiel posiada podobne właściwości co masaż. Do wanny z ciepłą wodą wrzuć kawałki owoców, wlej pachnące olejki lub wsyp kryształki soli. Rozgrzewać mogą również kosmetyki. Idealne będą te z dodatkiem kardamonu, imbiru lub cynamonu.

Po czwarte, zadbane stopy.
Zimą na wysuszenie narażone są stopy. Skóra staje się szorstka, twarda, a do tego pęka i wygląda bardzo brzydko. Najlepszym rozwiązaniem będzie wymoczenie stóp w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła, złuszczenie twardego naskórka pumeksem lub specjalną tarką, zrobienie peelingu, nałożenie tłustego kremu nawilżającego i założenie na noc ciepłych skarpetek.

Reklamy