Ciało · Oczy · Twarz

Henna brwi – jak używać i jak zrobić?

Nie wszystkich Matka Natura wyposażyła w gęste i ciemne brwi. Są takie kobiety, którym jasne i krótkie włoski przeszkadzają i nie podobają się. Zapewne mężczyźni nie traktują takiego wyglądu jak problem; w końcu nie spędzają długich godzin przed lustrem. Ale co mają zrobić panie, których oczy nie posiadają naturalnej oprawy w postaci ładnych brwi? Zastosować mogą hennę – czarny barwnik, który przyniesie większe korzyści niż nawet najładniejszy makijaż.

Henna brwiHenna to roślinny barwnik, który służył w starożytności (a w niektórych kulturach służy do dziś) do ozdabiania ciała. Oglądając filmy z Bollywood, zauważyć możesz na dłoniach lub stopach aktorek czarne wzory – to właśnie henna. Dziś hennę stosuje się do malowania rzęs, brwi lub włosów.

Barwnik ten produkowany jest z pędów i liści rośliny zwanej lawsonią bezbronną. Jak przygotować hennę? Sproszkowaną lawsonię bezbronną należy połączyć z sokiem z cytryny, mieloną kawą lub goździkami. Mieszamy tak długo, póki nie uzyskamy błotnistej papki. Miksturę przykrywamy szczelnie na kilkanaście godzin – w tym czasie lawsonia powinna wydzielić substancję barwiącą. Po upływie tego czasu henna jest gotowa do użytku.

A jak stosuje się hennę z drogerii? I jak nakładać ją w domu? Skórę wokół brwi posmaruj tłustym kremem. Dzięki takiemu zabiegowi zmniejszysz do minimum ryzyko pobrudzenia skóry. Pamiętaj również, żeby nie zaaplikować kremu na brwi – na tłuste włoski nie nałożysz henny. Następnie przygotuj preparat. W miseczce wymieszaj barwnik z aktywatorem w taki sposób, aby powstała emulsja. Za pomocą pędzelka nałóż ją na brwi, zaczynając od strony nosa. Hennę zmyj po około 10 minutach. Pamiętaj, że im dłużej trzymasz barwnik na włoskach, tym ciemniejszy kolor uzyskujesz – tak więc nie przesadź z czasem. Nadmiar henny zmyj płatkiem kosmetycznym i ciepłą wodą z mydłem. Wykonuj ruchy zgodne ze wzrostem włosków.

Reklamy